Jak wróżyć z kart Tarota?

Jak wróżyć z kart Tarota?

Jak wróżyć z kart Tarota?

Wiele osób słyszało o tarocie i upatruje w nim metody na uzyskanie odpowiedzi na nurtujące ich pytanie. By jednak tarot był skuteczny, musi być właściwie postawiony przez wykwalifikowanego tarocistę.

O tym czym jest tarot, jak właściwie go stawiać oraz jakich pułapek unikać – przybliżamy w poniższym materiale. Zapraszamy do lektury.

Co to jest tarot?

Mówi się, że tarot to jedna z najpopularniejszych praktyk wróżenia. Chociaż jest on z nami od wieków, podczas których okultyści rysowali i sprzedawali alegoryczne karty, to dopiero od paru lat jest zdecydowanie głośniej o tej metodzie przewidywania przyszłości, za sprawą social mediów. Dzisiaj na Facebooku czy Instagramie znajdziemy wiele popularnych kont, których tematyka poświęcona jest horoskopowi opartemu na starodawnych predykcjach. By jednak tarot miał sens i był właściwie postawiony i zinterpretowany, warto zgłosić się do wykwalifikowanego wróżbity.

Tarot z założenia ma przewidywać przyszłość, jednak wielu ekspertów wskazuje, że dzieje się to za sprawą wyostrzania naszej intuicji i stawiany w takiej intencji pozwala na osiągnięcie spełnienia.

Talia Tarota składa się z 78 kart obrazkowych: 22 kart Arkanów Wielkich i 56 kart Arkanów Małych. Te drugie obejmują 40 kart liczbowych i 16 kart dworskich. Na każdej karcie znajdują się symbole mające różne znaczenia, które możliwe są do odczytania w zależności od ich położenia i sąsiedztwa innych kart.

Jak go stawiać?

Chociaż współczesna technologia (digitalizacja i dostęp do towarów) sprawia, że karty tarota może nabyć każdy, to jednak mając na względzie, że jest to wiedza magiczna, warto w celu postawienia tarota zgłosić się do profesjonalnego wróżbity. Teraz można to zrobić niezależnie od tego, gdzie jesteś, korzystając z przepowiedni online. Mają one tę zaletę, że możemy zamówić profesjonalną wróżbę w każdej chwili, nie tracąc czasu na dojazd na miejsce spotkania z wróżką czy wróżbitą. Korzystając z portalu wróżbici.com, poznasz przepowiednie dotyczące czterech, istotnych dla każdego człowieka, obszarów: miłość, partnerstwo, przyjaźń i zdrowie.

Stawianie tarota powinno każdorazowo odbywać się w intymnej i sprzyjającej atmosferze. Tarocista posiada specjalnie zaaranżowaną przestrzeń pozwalającą skupić się na problemach czy wyzwaniach z jakimi zgłasza się do niego dana osoba. Ważne jest jednak nie stawianie tarota na siłę ani w towarzystwie osób trzecich.

Momentem, który rozpoczyna proces stawiania tarota, jest zadanie pierwszego pytania, podczas którego dopasowywany jest układ kart. Następnie Pytający rozpoczyna tasowanie kart (na żywo) bądź w jego imieniu robi to Tarocista (online), przekłada je na trzy stosy i po złożeniu kart, losuje intuicyjnie odpowiednią do rozkładu liczbę kart. Po rozłożeniu ich Tarocista rozpoczyna interpretację układu.

Jak zadawać pytania?

Wskazuje się, że by tarot był skuteczny pytania muszą dotyczyć bezpośrednio osoby, której tarot jest stawiany. Nie należy ingerować w sprawy osób trzecich. Tarocista bowiem może odnieść się do spraw związanych z daną osobą, z którą jest „połączony” w danym momencie. Nie należy też zadawać pytań związanych ze śmiercią – swoją, jak i innych osób.

 

Jak wróżyć z kart Tarota?
Jak wróżyć z kart Tarota?

Spodobał Ci się artykuł?

Nasi eksperci wróżbiarstwa są do Twojej dyspozycji.
Skorzystaj z naszego formularza on-line, aby zadać pytanie wróżbicie
Zamów wróżbę