Znaczenie kart Tarota

Znaczenie kart Tarota

Jakie jest znaczenie kart Tarota?

Aby móc pracować z tarotem koniecznie trzeba poznać znaczenie kart Tarota. W jaki sposób tego dokonać?

Już za chwilę podpowiemy Ci, jakie znaczenie mają najpopularniejsze z kart. Koniecznie doczytaj wszystkie informacje, by mieć pewność z jakimi symbolami pracujesz. Już za chwilę opowiemy Ci o tym z jakich symboli składają się Wielkie i Małe Arkana.

Nie można pracować z tarotem jeśli nie pozna się znaczenia poszczególnych kart, o tym wie każdy, kto z tarotem pracuje na co dzień lub przy szczególnych okazjach. Pierwsze kroki z tarotem są tak samo trudne, jak w przypadku każdej innej dziedziny życia. Trzeba zdobyć śmiałość i umiejętność rozpoznawania poszczególnych symboli. To dlatego postanowiliśmy Ci pomóc i rozszerzyć Twoją wiedzę na temat poszczególnych kart. Poznaj ich znaczenie, by móc pracować z kartami najlepiej, jak to możliwe.

Wróżenie z kart tarota nie jest łatwe, zwłaszcza jeśli staramy się odkryć najgłębszą symbolikę każdej z karty. Niekiedy ważne, przy odkrywaniu poszczególnej symboliki będzie dogłębne poznanie określonego symbolu. O tym, co kryją w sobie poszczególne karty warto dowiedzieć się czytając artykuł umieszczony poniżej.

Dzięki najbardziej znanym kartom dowiesz się nieco więcej o swojej przyszłości oraz życiu.

Poszczególne karty tarota – poznaj znaczenie kart Tarota

Każda ze współczesnych talii tarota ma w sobie aż 78 kart, na które składają się 22 Wielkie Arkana i 56 Małych Arkan.

Na kartach Wielkiego Arkana przedstawione są archetypowe postacie i sytuacje, wskazują one na konkretny etap ścieżki życiowej. Te karty odzwierciedlają też energię, która będzie towarzyszyła konkretnej osobie przez dłuższy czas.

Najpowszechniejsze karty Wielkiego Arkana to:

  • Głupiec – symbol nowego początku, szczęścia, zmian w życiu. Ta karta może też zachęcić do podejmowania wyzwań.
  • Mag – karta, która dodaje pewności siebie i upewnia nas w tym, że mamy już wszystko, co niezbędne do podjęcia życiowego wyzwania. Karta symbolizuje także siłę do pracy w zupełnie innej dziedzinie pracy.
  • Kapłanka – karta przekonująca do tego, by w podejmowanych działaniach słuchać swojej intuicji. Karta mądrości i przekonania, że wszystko co ważne, drzemie w nas samych.
  • Cesarzowa – symbol narodzin czegoś zupełnie nowego, obfitości i stworzenia czegoś, co przyniesie owoce.
  • Cesarz – karta, która wiele mówi o tym, w jaki sposób traktujemy innych ludzi. Według niej lubimy mieć władzę nad innymi, co nie zawsze jest odbierane pozytywnie. Odkrywając tę kartę powinniśmy zastanowić się nad tym, czy na pewno w taki sposób chcemy być nastawieni do innych ludzi.
  • Kochankowie – karta, która jest sentencją naszych relacji z ludźmi, nie oznacza wyłącznie miłości, ale relacji jakichkolwiek. Symbolizuje także decyzje, które trzeba podjąć, w różnych momentach życia.
  • Siła – to karta pasji oraz namiętności i hartu ducha. Tę kartę należy także utożsamiać z walką, jaką trzeba przeprowadzić z przeciwnościami losu, ułatwia wyzwolenie w nas odwagi, jak również ekspresji.
  • Koło fortuny – zapowiedź dużych zmian w życiu i rozpoczęcie nowego cyklu.
  • Wisielec – to karta czasu zawieszenia, stania w miejscu. Zachęca do spojrzenia na dany moment w życiu w zupełnie inny sposób.
  • Diabeł – to inaczej spotkanie z naszym cieniem, negatywną energią. Ta karta może także wskazywać na toksyczny związek, w którym tkwimy i nad którym warto byłoby pomyśleć z innej perspektywy.

To kilka z najważniejszych kart, ale właściwie tylko garść z tego, ile wiedzy można zaczerpnąć z tarota. Warto analizować znaczenie tych kart i odkrywać jeszcze więcej informacji na ich temat. Karty tarota to bowiem źródło nieskończoności i ogromnej wiedzy.

 

Znaczenie kart Tarota
Znaczenie kart Tarota

 

Spodobał Ci się artykuł?

Nasi eksperci wróżbiarstwa są do Twojej dyspozycji.
Skorzystaj z naszego formularza on-line, aby zadać pytanie wróżbicie
Zamów wróżbę